1 marca 2019 0 Comments

Odpowiedź brzmi TAK i NIE

Są osoby, którym wystarczą trzy posiłki dziennie, są pełni sił, mają dobry nastrój i świetne wyniki badań laboratoryjnych. 
Więc w tym przypadku, wystarczy zjeść śniadanie, obiad i kolację. Ok, każdy jest indywidualistą i to od niego zależy, ile i kiedy będzie jadł.

Natomiast, osoby, które się odchudzają, na początku powinny zachować równe dostępny pomiędzy posiłkami co 3-3.5 godziny. 
Większe odstępy powodują głód, a z tym już ciężko będzie wygrać. 
Często to jest głód Twojego mózgu, a nie żołądka- Tak czy inaczej ciężka walka do stoczenia. Dlatego bezpieczniej wprowadzić profilaktykę i jeść, abyś nauczył się kontrolować prawdziwy głód od tego, który jest tylko w Twojej głowie.

Pierwsze śniadanie jest na pobudkę, to Twoje początkowe paliwo. Natomiast, jeżeli reszte dnia chcesz przeżyć spokojnie, musisz zrobić dolewkę, bo inaczej będziesz jechał na oparach, czyli będziesz zmęczony, śpiący, a nawet marudny! I 5 kawa też Ci nie pomoże. 
Jedzenie w odstępach co 3 godziny powoduje, że nie doprowadzasz do zbytniego spadku poziomi glikemii, a to właśnie w tym momencie, kiedy jest hipoglikemia- łapie Cie wilczy głód i zjadłabyś konia z kopytami🤗👧

Jeżeli dopiero zaczynasz się odchudzać, to nie idź od razu na szeroką wodę- bo w tej wodzie już setki ludzi poległo. Nie traktuj siebie zbyt rygorystycznie i nie stawiaj sobie wysokiej poprzeczki. Nie wprowadzaj 2 lub 3 posiłków dziennie, bo tak szybko schudniesz. 
Oczywiście, Twoja waga szybko spadnie, ale efekt jojo masz murowany. 
A przecież nie o to Ci chodzi, prawda?

Więc powoli, systematycznie i niestety, ale z NIE- uniknionymi wpadkami idź do przodu.

Dlaczego piszę NIE- uniknionymi? 
Dlatego, że potknięcia są częścią naszego życia. I ucząc się zmiany nawyków żywieniowych, bedziesz napotykał na całą masę przeszkód, trudności, a slodycze i cukierki będą wrecz świeciły do Ciebie i pachniały potrójnie. Ale, Ty dzielnie walcz i nawet, jak się potkniesz to wstań i maszeruj dalej😇💪

Leave a Comment

Your email address will not be published.