ODCHUDZAJ SIĘ POWOLI

Pośpiech w wprowadzaniu zmian może Cie zgubić. Niestety, ale mamy tendencje do tego, że chcemy szybko, BARDZO szybko osiągnąć efekt swojej pracy. 
Często oserwuje osoby, które „na już” chcą być szczupłe i robią rewolucje w ciągu trzech dni w swoim menu. A po tych trzech dniach, wracają do tego… co było… całe trzy dni temu😉

Nie tędy droga. Pierwszy lepszy zakręt i wypasz z gry. Wiem, że teraz z każdej strony jesteś bombardowany informacjami, że „POWINIENEŚ…” to i tamto… że tylko zdrowe odżywianie uchroni Cię przed otyłością, chorobami. Oczywiście, zgadzam się z tym, że jest to bardzo ważny ELEMENT zdrowego stylu życiu. Ale, Ty tak czytasz i nie wiesz, od czego zacząć więc postanawiasz zmienić wszystko. Bo WYDAJE Ci się, że tak będzie najlepiej.

Te szybkie wprowadzanie zmian powoduje u Ciebie z każdym dniem coraz większą frustrację, w domu wszyscy chodzą nadonsani, bo jedna osoba chce zdecydować, że CAŁA rodzina ma już zacząć zmianę. Ty się irytujesz, a przy okazji wszystkich w koło. Docelowo i tak nic z tego nie wychodzi.

🐢Powoli, 🐚
🐢powoli,🐚
🐢powoli. 🐚

Twoje nawyki, które są z Tobą od zawsze, nie będę chciały Cie tak szybko opuścić. Proces zmiany wymaga czasu…. dużo czasu. Na pewno nie zmienisz wszystkiego w tydzien, ani w miesiąc, być może będziesz potrzebował pół roku albo rok, żeby prawidłowe, zdrowe odżywianie było Twoim naturalnym odruchem, potrzebujesz czasu, żeby się nauczyć jak wybierać zdrowe produkty, jakie wprowadzać zamienniki, które technik kulinarne preferujesz Ty i Twoja rodzina. Musisz się wszystkiego nauczyć od nowa.

Podam Ci teraz NAJPROSTSZE zasady, które możesz wprowadzić na już w swoim domu, abyś Ty w tej zmianie cieszył się dobrym nastrojem i Twoi bliscy również.

🐢 Pragnienie gaś tylko wodą🐚
🐢 Jasne pieczywo zamień na ciemne🐚
🐢 Ogranicz spozycie słodyczy🐚
🐢 Nie smaż kotletów na głębokim tluszczu🐚
🐢 Codziennie/ lub co drugi dzień gotuj zupy🐚
🐢 Każdego dnia spożywaj warzywa🐚
🐢 W zamian za słodycze możesz jeść suszone owoce, orzechy🐚
🐢 Włącz do diety kasze, pełnoziarniste makarony🐚
🐢 Nie kupuj żywności przetworzonej🐚
🐢 Jedz regularnie🐚
🐢Jezeli masz możliwość- jedz posiłki w rodzinnym gronie🐚
🐢Jeżeli ktoś z Twoich bliskich (dzieci) nie chce kończyć obiadu, to go nie zmuszaj, najwyraźniej nie jest głodny🐚
🐢 Nie traktuj jedzenia jako karę lub nagrodę, ani dla siebie, ani dla Twoich bliskuch 🐚
🐢Nie używaj dwa razy tego samego oleju🐚
🐢Nie wychodz z domu bez śniadania🐚
🐢Nie jedz przed TV🐚
🐢Ostatni posiłek zjedz najpóźniej na 3 godz przed pójściem spać🐚
🐢 Codziennie rano wypij szklankę wody z cytryną🐚
🐢 Wypijaj MINIMUM 1’5 l wody dziennie🐚

Scroll to Top