PRZEWLEKŁE ZMĘCZENIE

PRZEWLEKŁE ZMĘCZENIE i brak energii do działania, do pracy, a czasami nawet do wstania z łóżka. Co jest przyczyną i jak sobie z tym radzić?🤔

⭕CFS (chronic fatigue syndrom) czyli zespół przewlekłego zmęczenia.

Starzenie się organizmu (tak tak, niestety, ale starzejemy się w każdej minucie naszego życia) spowolniony metabolizm, stres, szybkie tempo życia, brak ruchu, nieodpowiednia dieta, przyjmowanie leków➖ Te czynniki mogą prowadzić do uczucia przewlekłego przemeczenia, które zaburza normalne funkcjonowanie, a nie rzadko jest przyczyną poważnej choroby.

Te powyższe czynniki są kolejno przyczyną wyczerpania psychicznego i fizycznego. Problemy z koncentracją, pamięcią, uczucie lęku, depresja, problemy ze snem, drżenie mięśni, ból głowy lub ból kręgosłupa➖ Lub jedno i drugie.

Podsumowując:
Ogólne wyczerpanie i brak energii.

Niestety, ale na te dolegliwości nie ma jednej konkretnej recepty. Przyczyn tego stanu możesz szukać w… sobie. Być może za dużo pracujesz, martwisz się finansami, dziećmi, mężem, żona i całą sytuacją, która jest koło Ciebie. Być może cierpisz na konkretną jednostkę chorobową, która jest powodem tych dolegliwości. Bardzo często CFS obserwuję u Pań, które mają niedoczynność tarczycy i Hashimoto. Być może masz niedobory witamin i minerałów, może masz niedobór witaminy D3?
Jak widzisz, przyczyn jest na prawdę duzo i WARTO szukać rozwiązań.

Ale, jak sobie pomóc „na już”? Bo przecież cały ciężar dnia codziennego musisz po prostu wykonać. 
Na pewno MUSISZ zrobić porządek w sposobie odżywiania. 
⭕Wczoraj dodalam na moją stronę post w którym wymieniam PODSTAWOWE zasady zdrowego odżywiania. To ten post gdzie pisałam o żółwim tempie🐢 Dodany wczoraj o godz 06.00 ➖ Znajdź go i zapoznaj się. 
⭕ Wysypiaj się. Jeżeli śpisz zbyt krótko, to Twój organizm nie ma możliwości na regenerację, a to zawsze będzie odbijało się na Twoim zdrowiu fizycznym i psychicznym. 
⭕ Zadbaj o… JELITA. Jelita zostały nazwane naszym drugim mózgiem i w 100% się z tym zgadzam. Jeżeli cierpisz z powodu przewlekłych biegunek lub masz zaparcia- to na pewno jest to dołożona cegiełka do Twojego przewlekłego zmęczenia. Źle pracujące jelita nie wchlaniają związków odżywczych z pożywienia, a to powoduje braki witamin w Twoim organizmie. Włącz do diety sok z kiszonych buraków lub z kiszonej kapusty, ogórki kiszone, kapustę, kefir lub przyjmuj probiotyki. Zwróć uwagę na ilość błonnika pokarmowego w Twojej diecie. 
⭕ Unikaj napojów energetycznych i dodatkowych źródeł kofeiny, sztucznych stymulatorow. Dają Ci złudne uczucie siły i pobudzenia. Każdy kolejny energetyk wykańcza Twój organizm co raz bardziej. W zamian za to pij po prostu wodę, np z dodatkiem kurkumy. 
⭕ Bądź aktywny fizycznie. Ruch to zdrowie i minimum 2x w tygodniu powinieneś się ruszać po MINIMUM 30minut. 
⭕ Wykonaj PODSTAWOWE badania labolatoryjne
✔Morfologia
✔Mocz 
✔Cholesterol
✔Hdl
✔Ldl
✔Tg 
✔Glukoza 
✔Tsh 
✔Alt
✔ Ast 
✔ Wit D3

Pozdrawiam
Patrycja

Scroll to Top