Myślenie o zdrowym odżywianiu w tych dwóch kategoriach na pewno nie będzie ułatwiło Ci ani odchudzania, ani poprawy dotychczasowego sposobu odżywiania.

Dążenie do perfekcjonizmu w diecie powoduje złość, frustrację, zawód, rozczarowanie, zniechęcenie, spadek motywacji. Te wszystkie emocje powodują zaprzestanie odchudzania. Bo skoro przez miesiąc czasu się trzymałes zasad zdrowego żywienia, a na weekend sobie odpusciles to czy to znaczy, że jesteś słaby, gorszy?

Absolutnie nie! Człowiek nie maszyna i cały czas nie będzie chodził na najwyższych obrotach, dlatego masz prawo czasami do tego, aby na chwilę odpuścić i pozwolić sobie na chwilę lakomstwa.
Ważna zasada jest taka, abyś myślał długoterminowo bo głównie to będzie Cię motywowalo do dalszej pracy nad sobą.

Jezeli żyjesz chwila i nie myślisz o sobie, jak będziesz się czuł i wyglądał za 20 lat to proponuję odstępstw nie robić bo ciężko będzie Ci wyjść z tego stanu, bo przecież tort, ciasta i cukierki smakują… Więc co mi tam…

Gdy zdarza mi się odstępstwo od diety, a ostatnio co chwile coś się dzieje, urodziny, grill, wyjazdy itd. To pozwalam sobie na odrobinę więcej, ale od kolejnego dnia z powrotem wracam do zasad mojej diety.
W mojej diecie zrezygnowałam w 100% z produktów mlecznych i glutenowych. Ale to nie znaczy, że nie zdarza mi się zjeść np sera, a wczoraj zabrałam córci kilka paluszkow. Od dziś z powrotem jestem na właściwym torze i wiem, że przez najbliższy miesiąc nie odstąpię od tych zasad nawet na krok, bo moje zdrowie jest dla mnie najważniejsze!

Dziś mam koktajl z
-Selera naciowego 2 łodygi
-Awocado 0.5 szt mocno dojrzałego
-Połowa cytryny
-50 g cukini
-Woda
Wszystko zblendowane i drugie śniadanie idealne.

Leave a Comment

Your email address will not be published.