1 marca 2019 0 Comments

Zastanawiałaś się, jaki wpływ ma to, co zjadasz na kondycję np Twoich włosów?🤔 💅👱👰

Oczywiste jest, że wszystko to, co zjadamy ma wpływ na pracę całego organizmu. Każda komórka- narząd w Twoim organizmie, musi skorzystać z tego, co mu dostarczasz. Wiec, gdy dostarczasz organizmowi złej jakości energi, byle jakiego jedzenia, to nie dziw się, że Twój organizm funkcjonuje źle.

Piękne, zdrowe włosy- i tu nie mam na myśli ani długich, ani krótkich. Piekne, zdrowe włosy to te, które są silne, lśniące, nie są łamliwe i nie wypadają. (Długie, krótkie- kwesta gustu, a z tym się nie dyskutuje😋) 
My kobitki, musimy o włosy dbać- to nasza wizytówka👱 i Panów również👲

Jeżeli chcesz, aby Twoje włosy i paznokcie nabrały blasku, odżywienia to zapraszam do zapoznania się z informacjami na ten temat💅

Teraz będzie troszkę edukacyjnie, ale czytaj i zapamiętaj- to ważne informacje:) 
Nasze włosy, paznokcie oraz skóra są zbudowane z wielu związków, które regularnie powinniśmy dostarczać wraz z dietą. Jeżeli Twój talerz jest od dawna ubogi w jakieś składniki, to prędzej czy później zauważysz to właśnie, przez wypadające włosy, łamliwe paznokcie lub problemy ze skóra. 
Do związków budulcowych włosy, skore i paznokcie zaliczamy między innymi: Keratyne, lipidy, wode, krzem, sód, fosfor, cynk, żelazo, magnez, wapń, selen, siarkę i mangan.

Regularnie popełniane błędy w diecie szybko odbiją się również na Twoim wyglądzie zewnętrznym. Monotonna dieta, zbyt nisko lub zbyt wysokokaloryczna, chaotyczna, słodka lub słona, pozbawiona wartości odżywczych może być przyczyną tego, że wypadają Ci włosy oraz masz łamliwe paznokcie. Najczęstszą przyczyną są niedobory witamin oraz związków mineralnych w diecie lub ich niewłaściwe wchłanianie. Te Panie, które chcą bardzo szybko schudnąć i poddają się drastycznym metodą odchudzania, nie zaspokajają dziennego zapotrzebowania na witaminy i składniki mineralne. Borykają się z niedoborem witami z rozpuszczalnych w tłuszczach A,D,E,K Jak i tych rozpuszczalnych w wodzie, witaminy z Grupy B, wit C.
Witamina A,C,D,E mają szczególne znaczenie dla naszego wyglądu zewnętrznego dlatego ważne jest, aby się kupić na nic w diecie.

W okresie jesienno- zimowym bardzo istotne jest suplementowanie witaminy D3. Od Października aż do Marca powinniśmy przyjmować preparat z jej udzialem. Jaką ilość? Najpier proponuje pójść do laboratorium, wykonać pomiar wit D3 i dopiero dobrać dawkę. 
Oczywiście, większość ludzi ma w tym okresie Zimowym niedobór, ale spotkałam też wiele osób, które bez suplementów, miały prawidłową wartość. W ślepo nie proponuje przyjmować suplementacji wit D. Jej niedobór jak i nadmiar jest szkodliwy. Niedobór witaminy D3 przyczynia się między innymi do tego, że włosy są suche, rzadkie, pozbawione blasku.

Witamina C jest potrzebna do syntezy kolagenu. A ten wspiera mieszki włosówe. Pamiętaj, że witamina C, wspomaga wchłanianie żelaza, który także jest ważny przy zachowaniu odpowiedniej skóry głowy i włosów. Połączenie witaminy C z witaminą E działa bardziej korzystnie, niż przyjmowane osobno- tutaj zachodzi korzystna synergia💙❤ 
Powinieneś również zwracać uwagę na przyjmowanie NNKT w Twoim menu. 
Ryby, jajka, olej lniany, oliwa z oliwek, olej z avocado lub avocado świeże, wołowina, drób, siemie lniane, nasiona chia, jarmuż, szpinak, pestki dyni, słonecznika, kakao lub gorzka czekolada, fasola, groch, soczewica powinny każdego dnia gościć na Twoim talerzu!🍄🍆🍅🍎🍲

💙💙💙Wodaaaa💙💙💙 o tym będę Ci marudzić przez cały rok! Przez okrągłe 12 miesięcy. I nie ma wytłumaczenia, że zimno, pochmurno. Chcesz być zdrowy, dobrze wyglądać to MUSISZ być prawidłowo nawodniony. 
1.5 l/d obowiązkowo! Woda Przegotowana. Butelkowe w tym czasie wszystkie odpadają!

A tu takie ciekawostki
🤔Czy wiesz, Że wszystko co nałożysz na skore, wchłania się do krwioobiegu w ciągu 26 sekund? 
🤔 Skóra jest największym organem naszego organizmu. 
🤔 Panie, które przyjmują tabletki antykoncepcyjne mają zaburzone wchłanianie Biotyny. 
🤔 W większości kosmetyków jest gluten. 
Jeżeli stosujesz dietę bezglutenową, a kupujesz kosmetyki, które zawierają gluten, to tak jak byś go jadł. 
🤔 Większość kulek pod pachy zawiera w swoim składzie ALUMINIUM, które jest rakotwórcze? 
Golisz paszki, maszynka uszkadza Twój naskórek, nakładasz kulkę i ahh.. jakie wtedy jest wchłanianie! Aluminium się kumuluje. 
Używaj kosmetyków naturalnych. Czytaj etykiety.

Aaalle ja się rozpisałam! Puść to dalej, niech inni też się edukują😋👱👱💅👲👰 
Miłego wieczoru

Pozdrawiam!💙❤

Leave a Comment

Your email address will not be published.