Każda osoba rozpoczynająca odchudzanie, zastanawia się na początku tej przygody, ile wytrwa. Ile uda mi się wytrwać na diecie i jakie konsekwencje zdrowotne mogą się pojawić po jej zaprzestaniu? Czy jeśli przestanę się odchudzać, to przytyję? Czy jeśli zaprzestanę stosowania diety to okaże się, że jestem nic nie wartym słabeuszem i już zawsze będę skazany na otyłość? Jak inni to robią, że chudną szybko, że osiągają efekty i już nigdy nie wracają do poprzednich nawyków żywieniowych?

To, czy wytrwasz, nie zależy w zupełności od Ciebie. Wyobraz sobie, ze mamy trzydziestopięcioletnią Kasię, która bardzo lubi tłuste jedzenie, makarony, słodycze, jada duże ilości pieczywa. Kasia zgłasza się o pomoc do dietetyka i zgłasza swoje upodobania smakowe, a dietetyk daje jej od Poniedziałku do Niedzieli na wszystkie posiłki sałatki! Ile wytrwa Kasia? Na pewno nie więcej niż 10 dni. Statystycznie, osoby, które jedzą to, czego nie lubią, nie wytrzymują dłużej. Relacja Kasi z jedzeniem zostaje ponownie zaburzona, Kasia jest zawiedziona sobą, spada jej motywacja, chęci, obniża się wiara w siebie i to, że schudnie. Błąd w tym przypadku polega przede wszystkim na tym, że Kasi jednorazowo zabrało się wszystko to, co do tej pory jadała i lubiła.

Pod żadnym względem nikt nie powinien narzucać Ci swoich racji, dietetyk lub osoba zajmująca się żywieniem, może Ci doradzić, zaproponować, ale absolutnie narzucać żadnych zasad żywieniowych i także tych, dotyczących ogólnie zdrowego stylu życia. Współczesna dietetyka zmienia się dynamicznie. Dziś powszechnym jest powiedzenie, że możesz jeść wszystko pod warunkiem, że wliczysz dane produkty lub posiłki w całodobowy wydatek energetyczny i będzie zgadzała się ilość kalorii na redukcji. Jest to skuteczna metoda odchudzania dla osób, które nie wyobrażają sobie rozpoczęcia dnia bez pieczywa lub bez spagetti na obiad. Wybierając zdrowsze alternatywy produktów, także w tej metodzie możesz podjąć działania profilaktyczne.

Plan diety rocznej jest najlepszym produktem jaki jest obecnie na rynku Polskim dla osób odchudzających się, ale sprawdzi się także u osób, które chcą zwiększyć masę ciała, mają niedoczynność tarczycy, Hashimoto i insulinooporność ! Pracując aż 12 miesięcy zwiększać swoją szansę na trwałe wyrobienie nawyków. Wszystko co chcesz zmienić, wymaga czasu. W ciągu całego roku, na Twojej drodze będą się pojawiać różne sytuacje podczas których, będziesz miał dylemat.. zjeść, czy nie zjeść? Zjeść kawałek tortu na urodzinach, czy zjeść karpia i czy zjeść bigos, a czy mogę kawałek ciastka do Sobotniej kawy? Podczas tego roku, chcę Ci pokazać, a zarazem udowodnić, że żadne skrajności nie są korzystne dla Twojego ciała i duszy. Możesz zjeść kawałek ciasta do Sobotniej kawy, od tego ciasta ani nie przytyjesz, ani nie schudniesz! Podczas odchudzania możesz pić kawę (oczywiście bez cukru, ale jeśli koniecznie lubisz słodką, użyj: stewii, erytrytolu lub ksylitolu) podczas redukcji w 90% przypadków sprawdza się zasada 80/20. 80% w ciągu miesiąca stosujesz plan diety, w którym są Twoje ulubione, zdrowe potrawy, a 20 % to są Twoje ulubione i niekoniecznie zdrowe posiłki. Kuracja roczna jest dla każdego! Przez 12 miesięcy masz dostęp do smacznych i zdrowych przepisów! W tej kuracji nie będziesz musiał zmieniać wszystkiego jednocześnie, wielkie zmiany osiągniesz małymi krokami!