CHAOTYCZNE ODŻYWIANIE JEST PRZYCZYNĄ OTYŁOŚCI

Uwaga: Będziesz przybierać na wadze.

Osoby, które nie planują swoich posiłków mają tendencje do wybierania żywności typu fast-food, słodyczy, żywności wysoko przetworzonej.

Ta tendencja to najczęściej brak czasu, żeby przygotować coś zdrowego i smacznego oraz zła organizacja, brak wartościowych produktow spożywczych w domu.

Bo jak masz przygotować coś zdrowego, skoro w Twojej lodówce jest brak warzyw, w szafce jest brak kasz i makaronów. Ale, za to w zamrażarce jest pizza, frytki, steki, które nie wymagają wysiłku i umiejętności kulinarnych.

Jeżeli nie zaczniesz ORGANIZOWAĆ zakupów do domu, to jesteś narażony na ciągły chaos w Twojej diecie. 
Po pracy, zmęczony, raczej nie bedziesz miał ochoty na przygotowanie złożonego dania i z wielką przyjemnością pewnie wybierzesz przydrożny KFC lub MC 
Wracasz do domu najedzony, ale nie ODŻYWIONY.

Chaos w Twojej diecie niesie za sobą wiele konsekwencji. 
Jedząc nieregularnie oraz wybierając fast-foody narażasz swój organizm na niedobory witamin i minerałów. Pamiętaj, że żywność, która została poddana wysokiej obrobce termicznej, jest wręcz wyjałowiona i pozbawiona jakichkolwiek wartości odżywczych. 
Więc osoby, które zle się odżywiają, rzeczywiście są bardziej narażone na zaburzenia pracy układu nerwowego, pokarmowego, odpornosciowego, krążeniowego. 
Często u tych osób obserwuje się niedobór witamin z grupy B, wit A,D,C, kwasu foliowego oraz magnezu.

Do Dietetycznego chaosu można dodać ogólny zaburzony biorytm. 
Późno chodzisz spać, pozno wstajesz, a nawet po 10 godzinach snu, nadal jesteś zmęczony. Wypijasz kawę by się pobudzic, później kolejną i kolejną… a zmęczenie jak było tak jest nadal! 
Nawodnij organizm. 
Pamiętaj, że w przypadku zmęczenia, po 2 kawie ratuje Cię już tylko WODA!
Prawidłowo nawodniony organizm= prawidłowa koncentracja, brak zmęczenia.

Zrób porządek w godzinach jedzenia. 
Jako osoba dorosła, znasz sama najlepiej swój biorytm i wiesz, kiedy możesz zrobić przerwę na zjedzenie posiłku. 
Jedz każdego dnia śniadanie, najpóźniej do godziny po wstaniu z łóżka.

Od kilku lat nie zmieniłam w tym temacie swojej postawy, że Śniadanie jest Jednym z Najważniejszych posiłków w ciągu dnia.

Zaplanuj również drugie śniadanie, może to być np owoc, albo kanapka, sałatka. Zjedz cokolwiek, mogą to być także suszone owoce pomieszane z orzechami.

Obiad najlepiej przygotuj dzień wcześniej. Dzięki temu unikniesz wpadek bo wracając z pracy, będziesz wiedział, że masz co zjeść. 
Zawsze miej w domu ugotowaną zupę, może to być taka „poczekajka”😊 do drugiego dania.

Kolacja. 
Bez kolacji nie idz spać. Jeżeli Twój ostatni posiłek był np o godz 16.00-17.00 to OBOWIĄZKOWO zjedz lekką kolację np o godz 19.30-20.00 
Nie chodz spać głodny, to nie jest skuteczna matoda na zmniejszenie masy ciała. Człowiek głodny spi i regeneruje się gorzej, a także wstaje rano niewyspany.

Przykładowa lista zakupów: 
Podziel na produkty, ktore rzeczywiście sprawdzą się w Twoim domu. 
✔Warzywa 
✔Owoce 
✔Kasze 
✔Makarony 
✔Ryż 
✔Ziemniaki
✔Ryby 
✔Mięso 
✔Nabiał 
✔Jaja 
✔Masło- tłuszcze 
✔ Zioła 
✔ Przyprawy 
✔ Inne

Noo to… miłego porządkowania:)❤

Scroll to Top