1 marca 2019 0 Comments

Na pewno dbasz o swój wygląd zewnętrzny, chcesz dobrze i reprezentatywnie wyglądać. Ale, czy przyszło Ci kiedyś do głowy, aby zadbać o jelita? 
Dopóki nie dają znać, że coś jest nie tak, to spokojnie sobie żyjemy😉

A ja się upieram, żeby wprowadzać profilaktykę.

Czy wiesz, że w jelitach znajduje się aż 100 mln komórek nerwowych? Nie bez powodu mówi się, że jelita to nasz drugi mózg:) 
Jelita oraz mózg są ze sobą połączone nerwem błędnym, który przesyła impulsy nerwowe właśnie pomiedzy mózgiem, a jelitami.

Już rozumiesz, dlaczego sprawnie pracujące jelita mają wpływ na Twój nastrój? Osoby cierpiace na depresję lub choroby neurodegeneracyjne SZCZEGÓLNIE powinny zadbać o jelita.

Alkohol, papierosy, cukier, żywność, stres mogą zaburzac mikroflore przewodu pokarmowego- Jelit i przyczyniać się do rozwoju poważnych chorób. 
Aby wspomóc pracę jelit, należy wyeliminowac czynniki szkodzące, czyli zmiana sposobu odżywiania i styl życia. Wiem, że to wcale nie jest takie proste:) 
Ale, zawsze możesz zrobić te pierwsze, proste kroki. Wprowadź do swojej diety kiszonki, kefir, ocet jabłkowy, grzyby reishi, tofu, świeże warzywa i owoce, 
Pamiętaj o błonniku pokarmowym- znajdziesz go we WSZYSTKICH warzywach i owocach, pełnoziarnistych makaronach, kaszach, ziemniakach, brązowym ryżu, orzechach.
Bądź aktywny fizycznie, każdego dnia!😊 
Regularne spacery to też aktywność👍 
Nie musisz od razu ruszać na siłownię, to nie o to chodzi:)

Pamiętaj, że w Jelitach jest produkowane 90% ❤❤❤serotoniny❤❤❤

Dbaj o siebie❤

Leave a Comment

Your email address will not be published.